Oferta

Jesteśmy pierwszym w Łodzi ośrodkiem leczenia skolioz dzieci i młodzieży oraz osób dorosłych nowatorską metodą F.E.D. Oferujemy również kompleksowe usługi fizjoterapeutyczne z zastosowaniem różnorakich technik leczniczych.

Terapia skoliozy z urządzeniem F.E.D.

Leczenie z urządzeniem FED w połączeniu z odpowiednimi ćwiczeniami korekcyjnymi jest skuteczną metodą leczenia skolioz jednołukowych i dwułukowych, kifoz, lordoz oraz stanów bólowych kręgosłupa. Przeciwdziała odkształceniom kręgosłupa na różnym etapie zaawansowania kostnienia.

Działanie urządzenia polega na trójwymiarowym utrwaleniu prawidłowej postawy za pomocą stabilizacji kręgosłupa, a następnie wywarcia odpowiednio zmiennego nacisku wymuszającego korzystne zmiany korekcyjne postawy oraz kręgosłupa. Nacisk na system kostny, chrząstki i wiązadła z siłą od 1-100 kg na szczyt skrzywienia kręgosłupa (skolioza) powoduje rotację wsteczną i stymuluje kręgosłup do prawidłowego ustawienia.

Wczesna diagnostyka skrzywienia jest bardzo ważna dla skuteczności terapii oraz pozytywnych efektów leczenia zwłaszcza u osób z nieukończonym wzrostem kostnym. Zastosowana metoda u dzieci młodszych prawie zawsze prowadzi do 100% wyleczenia. Pierwsze efekty leczenia widoczne są już po kilku tygodniach terapii. U osób dorosłych terapia FED przynosi efekty przeciwbólowe odczuwalne już po kilku zabiegach.

Terapia FED Terapia na urządzeniu FEDPrzed rozpoczęciem terapii metodą FED:


 • konieczne jest wykonanie zdjęcia RTG całego kręgosłupa A-P (przednio-tylne) oraz boczne w pozycji stojącej (odcinka szyjnego, piersiowego,lędźwiowego) z miednicą oraz stawami biodrowymi o ile to możliwe w jednym ujęciu.
 • Wymagane jest posiadanie skierowania wystawionego przez lekarza specjalistę na zabiegi rehabilitacji.
 • Okazanie wyników badań lekarskich oraz innej posiadanej dokumentacji medycznej.
 • konieczna jest konsultacja z fizjoterapeutą FED

Przeciwwskazania do leczenia metodą FED:

 • dyskopatia lub procesy degeneracyjne
 • osteoporoza
 • stany zapalne skóry i kości
 • reumatoidalne zapalenie stawów w stanie ostrym
 • guzy i przerzuty nowotworowe
 • gruźlica kości
 • ciąża
 • niedociśnienie
 • niektóre choroby serca

Terapie manualne

Jest to obszar fizjoterapii poświęcony leczeniu schorzeń nerwowo-mięśniowo-szkieletowych przy użyciu różnych technik manualnych i ćwiczeń leczniczych. Leczymy dyskopatie, bóle pleców, kręgosłupa, dolegliwości typu migrenowego, nerwobóle, stany napięcia mięśni oraz zmiany zwyrodnieniowe lub pourazowe stawów i kończyn. Podstawą dobrania odpowiedniej terapii jest diagnoza lekarza fizjoterapeuty polegająca na wywiadzie z pacjentem oraz analizie wyników badań.

W terapii manualnej wykorzystujemy takie metody jak: mobilizacja, manipulacja, neuromobilizacja, masaże.

Masaż kręgosłupa Masaże kręgosłupaFizykoterapia

W celu złagodzenia lub wyeliminowania wielu dolegliwości stosujemy nieinwazyjne metody leczenia z użyciem urządzeń emitujących różne media takie jak:

Ciepłolecznictwo – ogrzewanie tkanek lampą sollux w celu aktywacji procesów leczniczych w rozgrzanych tkankach, działanie przeciwbólowe, leczenie zatok, leczenie przewlekłych stanów zapalnych układu ruchu, nerwobóle.

Pole magnetyczne – ma działanie przeciwzapalne, pobudza gojenie ran, działa przeciwbólowo, poprawia funkcjonowanie stawów i hamuje ich procesy zwyrodnieniowe. Terapia ma zastosowanie w leczeniu zwyrodnień kręgosłupa, stanach pourazowych, w leczeniu rwy kulszowej.
Przeciwwskazania: ciąża, choroba wieńcowa, rozrusznik serca, nadczynność tarczycy, infekcje, nowotwory.

Ultradźwięki - terapia falami akustycznymi o wysokiej częstotliwości ma działanie przeciwbólowe mięśni, leczy ostrogi piętowe, zwyrodnienia stawu kolanowego i biodrowego, rwę kulszową, zapalenie stawów kręgowych itp.
Przeciwskazania: ciąża, implanty metalowe w okolicy zabiegowej, choroby nowotworowe.

Laseroterapia – precyzyjne naświetlanie tkanek za pomocą światła laserowego o odpowiednim natężeniu. Wskazania: zespoły bólowe kręgosłupa, choroby zwyrodnieniowe stawów, przewlekłe zapalenia nerwów, nerwobóle, bóle korzeniowe i wiele innych.
Przeciwwskazania: Stany nowotworowe lub zagrożenia nowotworami.

Elektroterapia – terapia polegająca na stymulacji mięśni za pomocą prądu z użyciem elektrod punktowych. Zabieg ma na celu pobudzenie mięśni do skurczu.
Przeciwwskazania: ciąża.

Kinesiotaping – to plastrowanie dynamiczne polegające na naklejaniu na ciało zgodnie z określonymi zasadami nierozciągliwych lub elastycznych taśm. Specjalne taśmy regulują napięcie mięśniowe w miejscu aplikacji. W ten sposób pozwalają zmniejszyć ból, nadwrażliwość na dotyk i jednocześnie zwiększyć zakres ruchu i siłę mięśni mimo dolegliwości.laseroterapia Masaże lecznicze Taping Elektroterapia


Kinezyterapia

Pojedyncze lub kompleksowe programy zabiegowe leczą stany po urazach skrętnych, nerwobólach mięśniowych, złamaniach, przesunięciach kręgów i operacjach narządów ruchu oraz stanach zwyrodnieniowych. Przywracają bezbolesność ruchów kręgosłupa i kończyn. Mają zastosowanie lecznicze w zanikach mięśniowych, dyskopatiach, wadach postawy, schorzeniach kardiologicznych i oddechowych.

Umiejętne dopasowanie terapii zmniejsza dolegliwości bólowe oraz poprawia komfort życia pacjentów. Do uzyskania dobrych efektów terapii konieczna jest systematyka zabiegów i ćwiczeń.Kinezyterapia


Masaże lecznicze

W ofercie placówki znajdą Państwo również masaże lecznicze klasyczne i segmentalne. Zabiegi te mają na celu poprawę fizjologicznego napięcia, rozluźnienie napięcia mięśni i tkanki łącznej. Złagodzenie dolegliwości bólowych działa pobudzająco lub uspokajająco na ośrodkowy układ nerwowy u pacjentów w każdym wieku.Gorsety ortopedyczne

W zakresie leczenia metodą FED oferujemy doradztwo w przedmiocie gorsetów ortopedycznych. Współpracujemy z firmą "Zakłady Ortopedyczne im. Wacława Omiotka Warszawa-Anin ul. Kajki 28", która specjalizuje się w wykonywaniu gorsetów do leczenia skolioz typu Rigo-Cheneau.

Więcej informacji dotyczących naszej oferty w zakresie leczenia dzieci i młodzieży oraz osób dorosłych uzyskają Państwo pod numerami telefonu: 42 207 72 62 lub 795 006 645 oraz mailowo:
info@atp-fed.pl.

metoda fed na facebook
english version